Przekonujące zwycięstwo seniorów z Gardawicami

Do czwartej kolejki sezonu 2016/2017 czekaliśmy na pierwsze zwycięstwo naszej drużyny seniorów. W sobotę nie było już żadnych wątpliwości - pokonaliśmy LKS Gardawice 5:1 (4:1).

Spotkanie rozpoczęło się dla nas fatalnie - w 28 sekundzie w polu karnym przypadkowo ręką zagrał nasz kapitan Błażej Gad. Goście wykorzystali rzut karny i od 1 minuty przegrywaliśmy 0:1. Szybko rzuciliśmy się do odrabiania strat. Dwie dobre okazje Wojciecha Janowskiego z 7 i 9 minuty nie przyniosły jeszcze gola, ale do trzech razy sztuka... W 17 minucie nasz grający Trener Radosław Kotas świetnie dośrodkował z rzutu rożnego a Wojtek Janowski ładnym strzałem głową pokonał bramkarza Gardawic. Nasz zespół dalej atakował i już po trzech minutach wyszliśmy na prowadzenie - w 20 minucie z rzutu wolnego przymierzył Mateusz Ploch i piłka znalazła się w siatce bramki gości. W 36 minucie Sebastian Pinocy popisał się ładnym podaniem, które na gola zamienił Wojtek Janowski. W samej końcówce I połowy podwyższyliśmy jeszcze prowadzenie na 4:1 - po świetnym podaniu Marcina Speka bardzo pewnie sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Radek Kotas. Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza - od rzutu karnego, tym razem dla Wisły, po faulu na Wojtku Janowskim. Niestety rzutu karnego nie udało się nam zamienić na bramkę - Marcin Spek trafił w poprzeczkę. Pomimo kilku dobrych okazji do podwyższenia rezultatu doczekaliśmy się już tylko jednej bramki. W 82 minucie swojego pierwszego gola w drużynie seniorów zdobył Jakub Tabiś, a swoją drugą asystę w meczu zanotował Trener Radek Kotas.