Najlepsi strzelcy w Klasie A w rundzie jesiennej 2016/2017

Runda jesienna sezonu 2016/2017 Klasy A już dawno za nami. Przerwa w rozgrywkach to dobry czas na wszelkiego rodzaju podsumowania i statystyki. Zaczniemy od klasyfikacji strzelców bramek. W 119 meczach rozegranych w rundzie jesiennej Klasy A wszystkie drużyny zdobyły łącznie 505 goli, co daje bardzo wysoką średnią 4,24 gola na mecz. Bramki strzelało 173 zawodników, z czego 9 zawodników to strzelcy bramek samobójczych.

Zdecydowanie najskuteczniejszym zawodnikiem na półmetku rozgrywek okazał się snajper LKS Frydek Adam Złotek, który zdobył w rundzie jesiennej aż 17 goli. Następni w kolejności zawodnicy zanotowali na swoich kontach po 11 bramek, a są to piłkarz lidera Klasy A Sokoła Wola Grzegorz Kuźnik oraz grający w Czapli Kryry Dawid Morcinek. Warto dodać, że w czołowej piętnastce strzelców, aż dwanaście osób to zawodnicy drużyn z Powiatu Pszczyńskiego. Znalazł się wśród nich również i zawodnik LKS Wisła Wielka Wojciech Janowski - autor 9 goli dla naszego zespołu.

Najlepsi strzelcy Klasy A po rundzie jesiennej:

17 – Adam Złotek (LKS Frydek)

11 – Grzegorz Kuźnik (Sokół Wola), Dawid Morcinek (Czapla Kryry)

10 – Wojciech Janosz (LKS Studzienice), Andrzej Żupa (Josieniec Radostowice), Adam Głos (Stal Chełm Śląski), Michał Pustelnik (Znicz Jankowice)

9 – Kacper Kudyba (Sokół Wola), Marcin Charęza (Fortuna Wyry), Wojciech Janowski (LKS Wisła Wielka)

8 – Grzegorz Furtok (LKS Studzienice), Adrian Potasiak (LKS Frydek), Mateusz Świerkot (Czapla Kryry)

7 – Adam Tendera (LKS Rudołtowice-Ćwiklice), Mateusz Majchrzak (Sokół Orzesze).